امروز : یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ ساعت : 20:53:13
ابهام در سرنوشت افزایش ۱۵ هزار تومانی حق مسکن کارگران

رئیس هئیت مدیره کانون عالی شورای اسلامی کار با تاکید بر اینکه افزایش حق مسکن کارگران از مصوبات شورای عالی کار است گفت: دبیرخانه شورای عالی کار باید به شرکای اجتماعی بگوید اکنون حق مسکن در کدام مرحله است.

 

 

 

اولیا علی بیگی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، با تاکید بر اینکه این مصوبه  با حضور شرکای اجتماعی و نیز کارفرمایان نهایی شده است اما اکنون هیچ کدام از شرکای اجتماعی از روند این مصوبه خبر ندارند بیان کرد: اسدالله عباسی وزیر سابق تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره این موضوع بارها اعلام کرده بود که هیئت وزیران دولت دهم مبلغ افزایش ۱۰ هزارتومان حق مسکن را تصویب کرده و باید از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پس از طی مراحل اداری ابلاغ شود.

 

 وی ادامه داد: اگر این موضوع صحت داشته باشد، وزیر تعاون، کار و رفاه باید این موضوع را ابلاغ کند اما اگر صحت نداشته باشد این مصوبه باید در هیئت دولت مورد برر سی قرار گیرد و در نهایت تصویب شود.

 

 علی بیگی با تاکید بر اینکه دبیرخانه شورای عالی کار که مسئولیت آن بر عهده معاونت روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است تا کنون خبری از اینکه چرا تا کنون افزایش حق مسکن کارگران ابلاغ نشده است به ما نداده ‌اند.

 

 رئیس هیئت مدیره کانون عالی شوراهای اسلامی کار با بیان اینکه در جلسه دیدار با وزیر تعاون،کار ورفاه اجتماعی یکی از مباحث مهم تعیین تکلیف حق مسکن کارگران است افزود:با توجه به اینکه این موضوع در آخرین روزهای دولت دهم در شورای عالی کار مصوب شد، در دولت یازدهم مجددا بررسی شد اما به عنوان عضو شورای عالی کار نمی‌دانم در حال حاضر در کدام مرحله قرار دارد.

به گزارش تسنیم،هفتم مردادماه سال جاری پس از ماه‌ها انتظار به ظاهر تکلیف حق مسکن و بن کارگری کارگران مشخص شد .در راستای این مصوبه  مقرر شد از اول مرداد ماه سال جاری حق مسکن کارگران از ۱۰ هزار تومان به ۲۰ هزار تومان و حق خواروبار از ۳۵ هزار تومان به ۵۰ هزار تومان افزایش یابد. اما اجرای این مصوبه منوط به تأییدیه هئیت دولت برای افزایش حق مسکن و ابلاغ وزیر برای افزایش بن کارگری است که طی روزهای گذشته بن کارگری از سوی ربیعی ابلاغ شد اما هنوز تکلیف حق مسکن مشخص نیست و این  مصوبه نیمه‌کاره رها شده است. باید دید که در دولت تدبیر و امید چه سرنوشتی در انتظار افزایش حق مسکن کارگران است

تاریخ ارسال :
        امــروز : 1400 خرداد 23


        آی پی : 3.235.173.155

        تعداد بازدید امروز :       380

        مجموع بازدید :      183653

        بیشترین بازدید 1501 بار در

          تاریخ 1400 فروردین 29

Design & Develop by & Support
Narenji Group

طراحی و برنامه نویسی توسط گروه نارنجی و آساسرا

Copy Right TADACC.IR 2013-2020
ALL RIGHTS RESERVED BY NARENJI GROUP 2013

تراز ارقام دانا : شماره ثبت 26761