امروز : پنجشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ ساعت : 10:54:24
بخشش جریمه کارفرمایان بدهکار به تامین اجتماعی

مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی، از اجرای طرح بخشودگی کارفرمایان بدهکار به این سازمان خبر داد.

 

سید تقی نوربخش در مصاحبه با واحد مرکزی خبر، به قانون بودجه سال ۹۲ اشاره کرد و گفت : بر اساس این قانون ، تمامی کارفرمایان واحدهای صنفی ، صنعتی و کشاروزی که دارای بدهی قطعی حق بیمه و بیمه بیکاری به سازمان تامین اجتماعی هستند درصورتی که برای تسویه یا تعیین تکلیف بدهی خود اقدام کنند جریمه آنان بخشیده می شود.

وی با بیان اینکه کارفرمایان ۲۵۰۰ میلیارد تومان بدهی معوق دارند میزان جرایم آنان را ۱۷۰۰ میلیارد تومان دانست و افزود: کارفرمایان متقاضی حداکثر تا تاریخ ۱۹ دی امسال فرصت دارند درخواست خود را برای پرداخت یکجا و یا تقسیط بدهی های معوقه اقدام کنند و از صد در صد بخشودگی جرائم متعلقه برخوردار شوند.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت : برای تسهیل در بهره مندی کارفرمایان بدهکار شرایطی فراهم شده است تا شعب تحت پوشش این سازمان برای محاسبه و ابلاغ بدهی آنان تا پایان سال ۹۱ تسریع کنند.

نوربخش با بیان اینکه آخرین قسطی که کارفرمایان می پردازند ۲۹ اسفند امسال است، افزود: کارفرمایان می توانند درخواست تقسیط بدهی خود را به شعب تامین اجتماعی ارائه دهند.

بیمه نویسندگان، هنرمندان و خبرنگاران قطع نشده است

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی، اخبار منتشره برخی رسانه ها را درباره قطع بیمه نویسندگان، هنرمندان و خبرنگاران  را درست ندانست و گفت: این افراد همچنان تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند و می توانند از مزایای آن بهره مند شوند.

نوربخش  ، از بدهی ۲۰ میلیارد تومانی انجمن صنفی نویسندگان، هنرمندان و خبرنگاران به سازمان تامین اجتماعی خبر داد و افزود: با این حال این سازمان تمایل دارد این گروه از شرکای اجتماعی خود را تحت پوشش قرار دهد.

وی به بخشنامه ای که اخیرا معاون سازمان تامین اجتماعی صادر کرده است، اشاره کرد و گفت: بر اساس این بخشنامه افراد جدید نمی توانند تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار بگیرند.

نوربخش با تاکید بر اینکه بیمه تامین اجتماعی برای هنرمندان، خبرنگاران و نویسندگان همچنان ادامه دارد، افزود: در جلسه مشترکی که بزودی با انجمن صنفی برگزار می شود تلاش خواهد شد مشکلات پیش رو برطرف شود.

 

تاریخ ارسال :
        امــروز : 1399 مرداد 16


        آی پی : 54.236.59.154

        تعداد بازدید امروز :       27

        مجموع بازدید :      136587

        بیشترین بازدید 1044 بار در

          تاریخ 1398 مرداد 25

Design & Develop by & Support
Narenji Group

طراحی و برنامه نویسی توسط گروه نارنجی و آساسرا

Copy Right TADACC.IR 2013-2020
ALL RIGHTS RESERVED BY NARENJI GROUP 2013

تراز ارقام دانا : شماره ثبت 26761